Spoznaj me

Nekaj besed o meni

Sem Damijan, preprost fant, ki uživa v majhnih stvareh in si prizadeva, da svetu prinaša nekaj dobrega. Sem pisatelj, predavatelj ter študent zakonske in družinske terapije. Moje poslanstvo je pomoč drugim, predvsem tistim, ki se soočajo z življenjskimi preizkušnjami, podobnimi mojim. Obožujem naravo, živali in rad preživljam čas na svežem zraku s svojimi bližnjimi. Nogomet me spremlja že od malih nog in mi nudi sprostitev – odklop od obveznosti. Pri vsem, kar počnem, verjamem v moč iskrenosti, sočutja in trdne volje.

Slike v mozaikuSlike v mozaikuSlike v mozaiku

Na videz idealna družina, toda za štirimi stenami...

Rodil sem se 5. aprila 1995 v Ljubljani, mami alkoholičarki in očetu kriminalcu. Oče se je kmalu po mojem rojstvu umaknil, zato sva se z mamo skupaj vrnila k babici, kjer sta živela še moj stric in prababica. Na videz idealna družina, toda za štirimi stenami vse prej kot to. Odkar pomnim, je bilo v naši družini ogromno psihičnega nasilja, kaj kmalu pa je sledilo še fizično. Prvič sem mu bil priča, ko je moja mama fizično zlorabila prababico – imel sem okoli pet let. Nekaj mesecev kasneje, ko sem dopolnil šest let, sem tudi sam prvič dobil fizične udarce od svoje mame. Seveda smo kot družina to zamolčali.

... saj za svojo mamo nikoli nisem bil dovolj dober.

Pri sedmih letih sem vstopil v Osnovno šolo Karla Destovnika - Kajuha Ljubljana. V šoli sem bil miren in vase zaprt otrok – o svojih težavah doma nisem razlagal drugim. Nisem imel veliko prijateljev, ampak tisti, ki so bili v moji bližini, so bili Prijatelji z veliko začetnico. V osnovni šoli sem se preizkusil v več športih in obšolskih dejavnostih, vendar sem svojo ljubezen našel v nogometu, natančneje futsalu, tj. dvoranskem nogometu. Bil sem priden in miren učenec, ki ni izstopal v ničemer, vendar sem se vedno trudil po najboljših močeh. Čeprav sem bil v šoli uspešen, se mi to doma nikoli ni obrestovalo, saj za svojo mamo nikoli nisem bil dovolj dober.

Nasilje doma se je iz leta v leto stopnjevalo...

Nasilje doma se je iz leta v leto stopnjevalo in v četrtem razredu je bila moja notranja stiska tako intenzivna, da sem se začel rezati po telesu, saj je bil to edini način, da sem kot otrok lahko nosil to notranjo težo po svetu. Uteho sem iskal tudi v veri. V sedmem razredu osnovne šole so se pojavili prvi znaki depresije, ki jih nihče ni prepoznal, sam pa jih nisem znal umestiti. Moja osebna zdravnica jih je opredelila kot hormonsko spremembo in tako sem nadaljeval življenje. Uspešno sem zaključil osnovno šolo, bil sprejet na gimnazijo, hkrati pa ostal brez volje do življenja. Nekaj dni po valeti sem prvič poskusil storiti samomor – neuspešno.

Prvi letnik sem zaključil z odličnim uspehom...

V prvi letnik gimnazije sem vstopil ambiciozen in z vizijo, da bo to nova življenjska priložnost zame. Prvi letnik sem zaključil z odličnim uspehom in 12 dosežki na različnih tekmovanjih. Mislil sem, da bom s tem končno našel pot do mamine ljubezni, toda žal neuspešno. Ob koncu prvega letnika sem si poskusil vzeti življenje že drugič – ponovno neuspešno. Gimnazijo sem nadaljeval z vse težjimi občutki v sebi, ki jih še vedno nisem razumel. Depresija je bila iz tedna v teden hujša. Poiskal sem si strokovno pomoč, vendar so mi psihiatri ponudili antidepresive, česar nisem želel sprejeti. Poškodbe pri nogometu so me naučile, da kakršnakoli tableta ne zdravi vzroka, temveč le blaži simptome. In to me je ves čas držalo stran, kar sem razumel šele kasneje. Odločil sem se kandidirati za predsednika dijaške skupnosti, da bi svoje misli usmeril drugam. V drugem letniku sem poskusil narediti samomor še dvakrat, v tretjem pa mi je življenje poskusila vzeti kar lastna mama.

... doživel sem živčni zlom in začel propadati.

Iluzija idealne družine se je ob tem dogodku dokončno porušila, doživel sem živčni zlom in začel propadati. Družina najboljšega prijatelja mi je ponudila, da se preselim k njim, kar sem sicer težko, toda na koncu vendarle sprejel, z željo po novem začetku. Dva meseca pred koncem tretjega letnika mi je grozilo šest popravnih izpitov. S pomočjo šolske svetovalne delavke in nekaterih profesorjev sem predmete uspešno popravil in letnik končal s prav dobrim uspehom. V tem obdobju sem tudi obiskal klinično psihologinjo, ki mi je postavila več različnih diagnoz, ki so zamujale sedem let. Toliko časa je minilo od prvih znakov depresije. Pravilne diagnoze so me končno pripeljale do obiskovanja psihoterapij.

Na želeni študij nisem bil sprejet...

Še danes ne vem, kako sem se prebil čez četrti letnik in uspešno opravil tudi maturo. Vse konce tedna sem namreč delal, se precej predajal alkoholu, še nekajkrat neuspešno posegel po svojem življenju, toda vseeno maturiral. Na želeni študij nisem bil sprejet, zmanjkala mi je ena točka do dvopredmetnega študija angleščine in zgodovine. Globoko razočaran sem ugotovil, da sem na točki osebnega propada. Bog me očitno ni želel sprejeti k sebi, tako da sta mi ostali le dve možnosti: iti po stopinjah mame in postati zagrenjena oseba, zasvojena z alkoholom, ki krivdo pripisuje vsem drugim, samo sebi ne, ali pa dokončno podreti vse gnile temelje in začeti znova oz. se ponovno roditi.

Potreboval sem velike spremembe...

Potreboval sem velike spremembe. Družini najboljšega prijatelja sem se zahvalil za gostoljubje in odšel živet na svoje. Za Bežigradom v Ljubljani sem našel majhno sobo, ki mi je bila pisana na kožo. Ker sem želel zviševati ocene na maturi, da bi ponovno opravil vpis, sem si vzel leto dni odmora. V tistem letu sem s pomočjo psihoterapevta naredil ogromen napredek pri sebi, vzporedno delal na bencinskem servisu, se privajal na samostojno življenje ter se pripravljal za maturo. Z uspešnim zvišanjem dveh predmetov sem se vpisal na enopredmetni študij anglistike v Ljubljani.

Ponovno zagnan in ambiciozen, z veliko motivacije in pričakovanji sem bil na žalost kaj hitro razočaran. Študij ni izpolnil mojih pričakovanj. Študentje smo bili le številka v sistemu, odnos nekaterih profesorjev pa je bil vzvišen in nepedagoški. Čeprav nisem opravil prvega letnika, nisem obupal nad študijem. Krivca sem našel v sebi, da nisem uspešno kombiniral študija in študentskega dela. Drugič v prvem letniku ni bilo nič bolje – ostali so mi predmeti ravno pri teh profesorjih, ki sem jih opisal maloprej. Na pragu vpisa v drugi letnik sem obtičal s premalo kreditnimi točkami za vsaj pogojni vpis.

Izgubljeno sem taval po svetu...

Zaradi obiskovanja psihoterapij so mi odobrili že tretji vpis v prvi letnik, kamor sem vstopil čisto brez motivacije. Boril sem se, da bi opravil vsaj enega od predmetov, vendar na žalost neuspešno. Čeprav sem se za vsakega učil po nekaj mesecev, so me neuspešno opravljeni izpiti pripeljali pred zadnjo možnost, komisijski izpit. Padec na komisijskem izpitu me je potrl, saj je to pomenilo izpis s fakultete. Popolnoma uničen sem se odločil za še eno leto odmora od študija. Izgubljeno sem taval po svetu, ogromno delal, srečeval vrstnike in mlajše z diplomami v rokah in takrat, ko sem ravno opuščal željo po študiju, se mi je ponudila še ena priložnost.

Urednica knjige mi je predlagala študij v Mariboru, kar se mi je najprej zdelo neizvedljivo, vendar sem vseeno vzpostavil stik. Oddelek Filozofske fakultete Univerze v Mariboru mi je ponudil mesto in tako sem se pri 25 letih že drugič vpisal na fakulteto, tokrat na dvopredmetni študij pedagogike in anglistike. Poleg zelo dobrega sprejema pri profesorjih sem po le mesecu dni zaznal bistvene razlike. Študentje tam nismo bili zgolj številke, odnos profesorjev pa je bil neizmerno spoštljiv in korekten. Na anglistiki so mi bili vedno pripravljeni pomagati pri šibkih točkah, hkrati pa so me na Oddelku za pedagogiko popolnoma podprli na pisateljski poti in mi med študijem omogočali nenehno raziskovanje področja nasilja v družini.

... začel prepoznavati svoje poslanstvo.

V prvem letniku študija sem izdal prvi del trilogije Iz pekla do življenja – Izgubljeno otroštvo, v drugem pa njegovo nadaljevanje Iz pekla do življenja – Bitka z depresijo. Na študijski poti sem bil ves čas dejaven in brez težav sproti opravljal vse obveznosti. Na obeh oddelkih sem imel podporo pri svojih obštudijskih dejavnostih, za kar jim bom vedno neizmerno hvaležen. V obdobju drugega letnika študija se mi je začela postavljati tudi karierna pot. Odpiralo se je vse več predavanj po različnih institucijah, hkrati pa sem začel prepoznavati svoje poslanstvo.

Med obiskovanjem psihoterapij sem vzljubil sam proces dela na sebi in se na neki točki vprašal, kakšen bi bil sam kot terapevt. Dolgo sem premišljeval, bral knjige, se posvetoval z drugimi in se odločil za nadaljevanje študija. V Mariboru sem uspešno in brez večjih težav diplomiral in postal profesor pedagogike in diplomirani anglist ter se še isto leto vpisal na magistrski študij Zakonske in družinske terapije na Teološki fakulteti.

Danes imam 29 let...

Moja pot še zdaleč ni bila rožnata in velikokrat se vprašam, kako sem jo sploh uspel prehoditi. Neštetokrat sem padel, vendar se vsakič znova pobral, velikokrat seveda s pomočjo najbližjih. Danes imam 29 let in sem študent drugega letnika zakonske in družinske terapije. Vzporedno še zmeraj pišem in berem knjige, predavam po različnih institucijah ter zajemam življenje s karseda veliko žlico. Ne vem, kako bi me opisali drugi, vem pa, kako bi se opisal sam. Sem preprost fant, ki obožuje druženja z dragimi ljudmi. Še vedno imam rad nogomet, vendar ga trenutno bolj gledam po televiziji kot igram na igrišču. Obožujem sprehode v naravi, rad eksperimentiram v kuhinji in redkokdaj rečem NE kakavu s smetano.

Moje poslanstvo je pomagati drugim!

Moje poslanstvo je pomagati drugim. To je nekaj, kar me veseli in izpolnjuje. Dokler bom imel energijo in moč, bom to celostno počel na tisoč in en način. Ne vidim se v opravljanju samo ene dejavnosti, tako da sem prepričan, da bom v prihodnosti prisoten na več področjih. Želim si pisati knjige (trenutno zaključujem tretjo knjigo Iz pekla do življenja – Najdeno življenje), predavati in poučevati, vzporedno pa tudi izvajati terapije. Sicer ne vem, kam me bo popeljalo življenje, vem pa, da zaupam procesu življenja in da sem vedno točno tam, kjer moram biti.

Storitve

S čim se ukvarjam?

Pisateljstvo

Strast do pisanja me je pripeljala do avtorstva več knjig, v katerih opisujem svojo življenjsko zgodbo in številne (pre)izkušnje. Moje pisanje vključuje tudi bloge na tematike, kot so: vzgoja, psihoterapija, samorefleksija in knjižna priporočila.

Predavateljstvo

Kot predavatelj z izkušnjami redno izvajam predavanja o nasilju v družini, duševnih motnjah, samomorilnosti in drugih terapevtskih tematikah, z namenom ozaveščanja in podpore ranljivim skupinam, ki to potrebujejo.

Pedagogika

S študijem pedagogike in dela z mladimi sem skozi leta pridobival izkušnje, ki mi omogočajo boljše razumevanje učnih in vedenjskih izzivov v šolskem okolju. Aktivno se posvečam iskanju načinov za podporo otrok in mladostnikov pri razvoju in soočanju z vsakodnevnimi izzivi.

Psihoterapija

Trenutno se izobražujem na področju zakonske in družinske terapije, pri čemer me vodi tudi lastna terapevtska izkušnja. Osebna pot mi omogoča globlje razumevanje čustvenih izzivov in pomembnosti terapevtske podpore za kakovostnejše življenje.

Spomini

Nepozabni trenutki mojega življenja...

V življenju se zgodijo trenutki, ki se za vedno vtisnejo v naš spomin. Ti spomini so dragoceni, saj nas opominjajo, kako daleč smo prišli in kaj vse smo doživeli na svoji poti. Tukaj z vami delim nekaj svojih nepozabnih trenutkov, ki so oblikovali moj svet.

Poslovno kosilo

Pisalo se je leto 2020, ko je čisto spontano nastala poslovna ekip'ca, ki me še danes budno spremlja na karierni poti.

Podpis prve pogodbe

V istem letu sem spoznal Petro Škarja in z njo podpisal prvo pogodbo pri Založbi 5ka!

Izid prve knjige

Trdo delo poslovne ekipe se je obrestovalo ter prispevalo k izidu prve knjige in s tem začetku moje pisateljske poti.

Oddaja Zvezdana

Nekaj mesecev kasneje sem gostoval v oddaji Zvezdana in ob meni so bili meni dragi ljudje!

Ponatis prve knjige

Kmalu po oddaji je prišlo do ponatisa moje prve knjige – Izgubljeno otroštvo.

Knjižni klub Slovenske konjice

Vzporedno sem se pridno udeleževal različnih dogodkov, kamor sem bil vabljen; od knjižnih klubov...

Predavanje OŠ Trzin

...do predavanj na osnovnih šolah.

Izid druge knjige

V letu 2022 je luč sveta ugledal moj drugi knjižni otrok, tj. Bitka z depresijo, in ob meni zasedba poslovne ekip'ce.

Profesorji FF UM

Imel sem čast predavati tudi na svoji fakulteti v Mariboru, kjer sem dobil celostno podporo svojih profesorjev.

Sodelovanje z Martinom Golobom

Občasno sodelujem tudi z Martinom Golobom – s skupnimi močmi skrbiva za mlade!

Strokovno predavanje

Leta 2023 sem bil gostujoči predavatelj na strokovnem seminarju z naslovom Družina ognjišče ali pogorišče – Novi izzivi in strokovni pristopi pri delu z osebami z izkušnjo nasilja.

Okrogla miza

Redno sodelujem tudi z društvom NACOA pri dogodkih, povezanih z alkoholizmom – okrogla miza, organizirana v mednarodnem tednu otrok alkoholikov.

Predavanje OŠ Mokronog

Še vedno najraje predavam po osnovnih šolah, kjer otroci zmeraj sodelujejo z menoj, njihova iskrenost pa me spomni, kako zelo sem v njihovih letih takšen pogovorni dogodek potreboval tudi sam. Otroštvo je po mojem mnenju najbolj ključno obdobje v življenju posameznika tako za preventivo kot tudi pravočasne spremembe.

Menedžerka Ines

Pomembno je, da smo v življenju obdani s pravimi ljudmi – najboljša prijateljica in menedžerka Ines mi stoji ob strani že vrsto let ter je z menoj praktično na vsakem dogodku!

Podelitev diplome

Podelitev diplome (november 2023). Uradni naziv: prof. ped. (UN) in dipl. angl. (UN)

Soočanje s preteklostjo

V življenju pridejo obdobja, ko si se primoran ponovno soočiti s preteklostjo; bistvena razlika je, da sem bil tokrat pripravljen (več v zadnjem delu trilogije, Najdeno življenje).

Kakav (brez smetane)

Toda ne glede na to, kaj mi življenje vrže na pot, obstaja stvar, ki me vedno drži pokonci.
In to je kakav s smetano – smetana res težko počaka na fotografiranje.

Pogosta vprašanja

Tukaj boste našli odgovore na pogosto zastavljena vprašanja o mojem delu, knjigah, terapevtskih pristopih in osebnih izkušnjah. Če imate še kakšno vprašanje, na katero niste našli odgovora, lahko stopite v stik z mano in z veseljem vam odgovorim.

Kako so te izkušnje iz otroštva oblikovale?
Izkušnje iz otroštva so me prisilile, da sem hitreje odrastel in postal samostojen že pri 20 letih. Te preizkušnje bi me lahko oblikovale v popolnoma drugačno osebo – alkoholika, narkomana ali kriminalca. Namesto tega sem iz njih vzel najpomembnejše lekcije: sočutje, vztrajnost in odgovornost za pomoč drugim. Danes verjamem, da so te težke (pre)izkušnje oblikovale moj občutek dolžnosti, da skozi svoje delo kot predavatelj, pisatelj in bodoči psihoterapevt pomagam drugim in delim sporočilo upanja. Obenem pa tudi veliko bolj cenim novo priložnost, ki sem jo dobil v življenju.
Kaj te je navdušilo ali poklicalo k študiju zakonske in družinske terapije?
Študij zakonske in družinske terapije me je poklical zaradi močne osebne izkušnje in globoke povezanosti s tem področjem. Prvi stik z idejo je prišel potem, ko sem prebral knjigo Christiana Gostečnika Neprodirna skrivnost intime, ki mi je odprla številne rane iz otroštva, vendar mi hkrati omogočila, da sem videl, kako se z njimi soočiti in jih zaceliti. Duhovni mentor Primož mi je pomagal prepoznati strast do psihologije in odnosov, kar me je na koncu vodilo do odločitve za študij terapije. Veliko je prispeval tudi izbrani psihoterapevt, ki mi je v devetih letih dal res močne temelje za to področje. Danes čutim globok mir in srečo, da sem našel svojo pot in poslanstvo, kljub izzivom, ki jih ta prinaša s seboj.
Ali meniš, da bodo osebne izkušnje pomemben dejavnik pri tvojem bodočem delu?
Vsekakor verjamem, da bodo osebne izkušnje ključnega pomena pri mojem delu psihoterapevta. Mislim, da mi bo osebna pot, polna preizkušenj in ran, omogočila lažjo povezavo s klienti, saj bom razumel njihovo bolečino na globlji ravni. Izkušnje iz lastne terapije so mi prav tako pokazale, kako pomembno je imeti terapevta, ki te resnično razume in sliši ter ti nudi oporo pri celjenju ran iz otroštva. Prav ta izkušnja me vodi in mi daje strast, da tudi jaz pomagam drugim na tej poti. Zaradi osebnih izkušenj in pridobljenega strokovnega znanja verjamem, da bom lahko klientom ponudil tako strokovno podporo kot globoko človeško razumevanje, kar je vsaj zame bistveno za uspešno terapevtsko delo.
Kdo in kaj ti je najbolj pomagal_o pri okrevanju?
Pri okrevanju sta bila babica in stric ključni osebi, saj sta me poskušala zaščititi pred mamo in njenim nasiljem. Tudi najbližji prijatelji so igrali pomembno vlogo, saj so mi stali ob strani skozi vsa težka obdobja. Šport, zlasti nogomet, mi je omogočil, da sem vsaj za nekaj časa odmislil težave doma, vera pa mi je dala notranjo moč in smisel. Ravno duhovnik Primož je bil tisti, ki me je podprl v veri in mi dal občutek varnosti. Poleg tega mi je svetovalna delavka na gimnaziji nudila pomoč, tudi zunaj šolskih okvirjev, kar je bilo zame izjemno pomembno. Psihoterapija mi je omogočila, da sem svoje vzorce predelal in preoblikoval ter pridobil orodja, s katerimi sem se lažje spoprijel s težkimi izzivi. Pomagali so mi tudi sodelavci in vse osebe, ki so se v tistem času znašle v mojem življenju in pustile svoj odtis tako ali drugače. Danes me v življenju resnično obdajajo tako čudoviti ljudje, da sem lahko samo hvaležen za prisotnost vsakega izmed njih.
Kdaj je bil tisti ključni trenutek, ko si želel živeti in se ne vdati?
Tisti ključni trenutek, ko sem se odločil boriti za svoje življenje, je nastopil po maturi. Takrat sem bil na samem dnu – mama mi je leto prej poskusila vzeti življenje, izgubil sem dosti prijateljev, nisem bil sprejet na želeni študij in tudi služba me ni izpolnjevala. Vse se je zdelo brezupno. Sedel sem v cerkvi sv. Roka v Dravljah, kjer sem bil krščen, in se odločil pogovoriti z Bogom. Takrat sem v sebi začutil novo priložnost, kot ponovno rojstvo. Iz cerkve sem prišel kot prerojen človek. Podrl sem vse stare temelje in začel znova, kot feniks, ki se dvigne iz pepela. Takrat sem spoznal, da lahko iz popolnega uničenja zraste nova moč, in to spoznanje mi je dalo zagon, da začnem graditi novo življenje, v katerem se nisem več bal svojih preteklih ran, ampak sem bil pripravljen začeti znova.
Kaj so ti dale avtorske knjige?
Knjige so mi dale možnost, da sem predelal svojo preteklost in rane, ki sem jih nosil s sabo. Pisanje mi je pomagalo razumeti, kdo sem in katere preizkušnje sem moral prestati, da sem postal človek, kakršen sem danes. Dale so mi moč, da skozi pisanje najdem smisel in preobrazbo. Skozi knjige sem delil svojo življenjsko zgodbo z drugimi in postal glas tistih, ki tega niso zmogli. Hkrati pa mi knjige predstavljajo dokaz, da iz trpljenja lahko nastane nekaj dobrega, saj so moje besede dosegle ljudi, ki so potrebovali tolažbo in oporo ter nov začetek. Vsak del trilogije oz. vsak zapis mi je pokazal, da je v deljenju svoje resnice neverjetna moč – tako zase kot za druge.
Ali si imel kdaj slabe izkušnje s terapijami?
Osebno nisem imel slabih izkušenj s terapevti. Na srečo sem že v prvem poskusu našel psihoterapevta, s katerim sem se povezal in ki mi je nudil vso potrebno podporo. Vendar pa sem doživel veliko slabih izkušenj s psihiatri, saj so me želeli zdraviti le z antidepresivi, ne da bi se zares poglobili v moje stanje. Kljub temu želim poudariti, da je zelo pomembna vztrajnost pri iskanju psihoterapevta, ki ustreza našim potrebam, saj je varen in podporen terapevtski odnos ključen za proces celjenja ran.
Kakšni so tvoji cilji in načrti za prihodnost?
V prihodnosti je moj glavni cilj izdaja tretje knjige Najdeno življenje, s katero bom zaključil trilogijo, ki je močno zaznamovala moje dosedanje delo. Uspešno želim zaključiti študij zakonske in družinske terapije ter se nato še dodatno izobraziti v vrstah psihoterapije, kot sta geštalt psihoterapija in EFT (Emotionally Focused Therapy). Dolgoročno si tudi želim pridobiti supervizijo, ki bo le še okrepila moje terapevtsko delo.
Poleg tega se nameravam tudi v prihodnosti ukvarjati s pisanjem knjig in jih prevajati v jezike, kot so hrvaščina, srbščina in angleščina, s čimer si želim doseči širše občinstvo. Morda se v prihodnosti odločim tudi za doktorski študij, saj me to področje izjemno zanima in mi omogoča še večjo strokovno rast, vendar za zdaj še nisem sprejel dokončne odločitve – vse ob svojem času.
Če se kdaj pojavijo možnosti za snemanje filmov po moji trilogiji, bi bila to resnično neverjetna priložnost, ki bi jo z veseljem izkoristil. Hkrati pa si želim še naprej izvajati predavanja in delavnice, kjer lahko svoje znanje in izkušnje delim z drugimi. Prav tako si predstavljam, da bom imel nekega dne v prihodnosti svojo družino ter našel prostor za partnerico in otroke, če bo Bog ocenil, da je to tudi moje poslanstvo oz. da je pravi čas za kaj takega.

Želiš podpisan izvod knjige?

Želiš osebno podpisan izvod knjige? Izpolni priloženi obrazec in potrudil se bom, da ti odgovorim v najkrajšem možnem času. Po oddaji naročila ti pošljem vsa navodila in dodatne informacije.

Podpisana knjiga
Damijan Janžekovič

»Največje bogastvo, ki ga lahko damo drugemu, je čas in pripravljenost, da mu prisluhnemo. To nas nič ne stane, vendar lahko naredi vso razliko na svetu.«

KontaktDamijan Janžekovič